Virtuves izvietojums - Noderīgi zināt

Virtuves izvietojums

 

 

 

 

Kur un kā pareizi izvietot slēdžus un rozetes virtuvē.
     Lai virtuves mēbeles būtu pa tiešām komfortablas, vajag ne tikai kvalitatīvi izgatavotas mēbeles, izmantot labus         materiālus, augstas kvalitātes furnitūru. Ļoti svarīga ir virtuves tehnika. Tie laiki kad virtuvē bija plīts ar cepeškrāsni un   izlietne ar krānu beidzot ir prom, un tagad varam savā virtuvē izvietot visu ko viens sirds vēlas: trauku mašīnu, smalcinātāju, mikroviļņu krāsni, cepeškrāsni, ledusskapi, tvaika nosūcēju, dažādus blenderus, mikserus u.t.t. virtuves tehnikas izvēle ir ļoti plaša. Tomēr lai to visu būtu patīkami lietot, pasūtot virtuvi, ir nepieciešams izstrādāt plānu kur atradīsies slēdži, kur atradīsies rozetes, viņu daudzumu. Tamdēļ, pirms pasūtīt virtuves projektu ir vēlams apzināt to tehnikas daudzumu kas atradīsies virtuvē, kā viņa tiks pieslēgta un kur viņa atradīsies. Ideālā gadijumā, ja šī tehnika jau būtu nopirkta, tad nerastos pārpratumi un problēmas ar tehnikas pieslēgšanu, izvietošanu.
 
Rozetes lielajai virtuves tehnikai.
    Lielajai virtuves tehnikai ir nepieciešamas stcionārās rozetes, kuru vieta netiks mainīta.
Piemēram:
• Elektriskā plīts
• Ledusskapis
• Trauku mazgājamā mašīna
• Tvaiku nosūcējs
• Televizors
• Mikroviļņu krāsns
 
Pēc parastas loģikas un dzīves pieredzes šai tehnikai ir jābūt pieslēgtai visu laiku. Katru reizi slēgt ārā pēc lietošanas, nav nekādas jēgas. Tamdēļ uz jautājumu, kā un kur izvietot šai tehnikai pieslēgumus, atbilde ir viena - apaksā.
 
Pievērsiet uzmanību kādas ir prasības kur ir jaaizvieto rozetes.
    1. Rozetes minimāli tiek novietotas 2cm augstumā no grīdas, rēķinot no rozetes apakšējās malas. Un ne augstāk par 10cm no grīdas, rēķinot no rozetes augšējās malas. Ja rozetes tiks novietotas augstāk, tās sāks traucēt skapīšiem, kurus nevarēs piebīdīt pie sienas. Ja zemāk - radīsies grūtības ieštepselēt nepieciešamo elektrisko iekārtu.
    2. Iebūvējamai tehnikai ir iespējams izvietot rozetes skapīšos. Šādā gadijumā, augstums no grīdas var būt no 13cm līdz 60 cm. Tiesa, jārēķinās, ka skapīša gala sienā būs jātaisa caurums, lai varētu pieslēgties rozetei.
    3. Iebūvējamai tehnikai rozetei ir jāatrodas 1m rādiusā no pašas iekārtas.
    4. Ja rozete atrodas izlietnes skapī, tad viņai jābūt ar ūdens izolāciju.
 
Rozetes mazajai virtuves tehnikai.
    Mazā tehnika tiek tikai periodiski izmantota. Pārvarā viņa atrodas vai nu uz virtuves virsmas, vai tiek noglabāta kādā no skapjiem, plauktiem.
Tas būtu:
• Tējkanna
• Tosteris
• blenderis vai virtuves kombains
• kafijas automāts
• u.c.
 
Šīm iekārtām ir nepieciešamas 3-4 rozetes. Šīm rozetēm ir jābut viegli pieejamā vietā. Izvietošanas augstums ir 1-1,4m. Izvietot var uz virtuves sienas paneļa.
 
Rozetes tvaika nosūcējam.
    Parasti tvaika nosūcēja rozetes tiek izvietotas 5cm virs augšējiem skapīšiem. Novietojumam jābūt tā lai netraucētu     tvaika gofrai un ventilācijai.
Ja tvaika nosūcējs ir iebūvētais, tad rozeti var iebūvēt skapī iekšā, kurš būs virs nosūcēja. Un labāk sānos, jo taisni ies tvaika gofra.
 
Rozetes apgaismojumam.
    Ja virtuves mēbeļu apgaismojumam ir nepieciešama atsevišķa apgaismošana, tad labāk izvietot virs virtuves augšējiem skapīšiem, neredzamajā zonā. Bet slēdzi novietot viegli sasniedzamā vietā.
 
Aizliegts! Uzmanību!
    Novietot rezetes un slēdžus virs plīts virsmas un izlietnes
    Novietot rozetes iebūvējamai tehnikai aiz šīs tehnikas, kā arī aiz atvilknēm.
    izmantot rozetes, kurām strāvas padeve ir lielāka vai mazāka nekā nepieciešams konkrētajai tehnikai
    Virtuve - tā ir pastiprināta mitruma zona, tamdēļ visiem vadiem ir jābūt ar dubultu izolāciju!

[profiler]
Memory usage: real: 4194304, emalloc: 5718224
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem